Біля станції «Академік Вернадський» розпочався «пінгві-бум»

Перше пінгвінятко на острові Галіндез, де розташовується станція «Академік Вернадський»
Перше пінгвінятко на острові Галіндез, де розташовується станція «Академік Вернадський»Марта Дзиндра та Сергій Глотов, Національний антарктичний науковий центр / Facebook

Неподалік станції «Академік Вернадський» в Антарктиді розпочався «пінгві—бум». У різних частинах острова Галіндез, де розташовується станція, з яєць вилупилися вже до десятка пташенят.

Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Нещодавно біологиня Марта Дзиндра та сисадмін Володимир Хомко виявили на мисі Піджен-пойнт перше пташеня в цьому сезоні.

«Моніторинг гнізд пінгвінів на нашому острові Галіндез — це частина щоденної роботи біологів, але от нині ми порахували за днями, що з перших яєць якраз мають почати вилуплюватися пінгвінятка», — пояснила Дзиндра.

Зараз пінгвінятка стали вилуплюватися на всьому острові.

Полярники розповіли, що пташенята належать до субантарктичних пінгвінів — це найпоширеніший вид на нашому острові, де розташована українська станція.

«Перший місяць малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потому дитинчата почнуть об’єднуватися в ясла, щоб уже і мама, і татусь могли одночасно ходити по криль в океан», — зазначили на сторінці.

Пінгвіни — звичні гості «Академіка Вернадського»

У січні цього року українські полярники підрахували, що поблизу станції «Академік Вернадський» загалом проживають понад 2,9 тисячі дорослих пінгвінів та їхніх пташенят.

А в листопаді на станції «Академік Вернадський» зафіксували новий сніговий рекорд. Рівень снігу сягнув 3 метрів 45 сантиметрів, що майже на пів метра більше, ніж торішній максимум. Через це деякі пінгвіни почали ходити по даху станції.