ENRU

Білий дім: Конфлікт арабських країн з Катаром треба врегулювати негайно

Пов'язану з Катаром кризу необхідно негайно врегулювати.

Про це заявив речник Білого дому Шон Спайсер.

За його словами, США підтримують зв'язки в цьому питанні «з усіма зацікавленими сторонами». Він відзначив, що Вашингтон хоче «деескалації цієї проблеми».

Спайсер додав, що «ця тема не нова, напруга у сусідів Катару якийсь час назад вже мала місце».

Водночас, представник Білого дому наголосив на необхідності боротьби з фінансуванням тероризму.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвали дипвідносини з Катаром стала Дев'ята країна розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку в квітні 2017-го року. 

Зазначимо, що Катар є стратегічним союзником США і Туреччини. Країна має сухопутне сполучення лише з Саудівською Аравією.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram