Технології

Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні — Нацбанк

11 серпня, 2017 16:21
Технології/Bitcoin не має визначеного правового статусу в Україні — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Національний банк планує до кінця серпня провести засідання щодо визначення правового статусу Bitcoin.

Криптовалюта Bitcoin наразі не має визначеного правового статусу в Україні.

Про це повідомив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

За його словами, визначення такого статусу в Україні ускладнюється тим, що у різних країнах Bitcoin класифікують по-різному – як віртуальну валюту, грошовий сурогат, нематеріальну цінність, віртуальний товар тощо.

«Так, у низці країн офіційно дозволені операції з Bincoin. Зазвичай вони розглядаються як товар або інвестиційний актив і для цілей оподаткування підпорядковані відповідному законодавству. У деяких країнах Bitcoin визнають розрахунковою грошовою одиницею», —  написав він.

Зокрема, ЄС класифікує Bitcoin як «цифрове представлення вартості, не підтверджене центральним банком або державним органом і не прив'язане до юридично встановлених валютних курсів, яке може використовуватися як засіб обміну для покупки товарів і послуг, їх передачі та зберігання, і може набуватися в електронному вигляді».

При цьому обмін традиційними валютами на одиницю Bitcoin звільняється від сплати податку на додану вартість.

В Ізраїлі Bitcoin не підпадає під юридичне визначення валюти ані як фінансове забезпечення, ані як оподатковуваний актив. Щоразу, коли Bitcoin продається, продавець повинен сплатити податок на приріст капіталу.

Народний банк Китаю вважає Bitcoin віртуальним товаром, а не валютою, і його продаж може обкладатися ПДВ.

В Японії Bitcoin визнається цінністю, подібною до активів (asset-like values). Його продаж обкладається японським аналогом ПДВ. 

В Австралії Bitcoin розглядається як власність, а транзакції з ним – як бартер.

У Канаді Bitcoin взагалі визначається як «нематеріальний актив», а транзакції з ним – також як бартер.

«Зі свого боку, Національний банк України наразі офіційно не підтримує жодне з наведених визначень», — написав він.

Національний банк започаткував діалог із Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою, Державною службою фінансового моніторингу, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а також Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг для того, щоб визначити поняття Bitcoin в Україні.

«За участю вказаних державних установ це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради з фінансової стабільності, яке планується провести до кінця серпня», — додав він.

Нагадаємо, 10 серпня в інституті Патона у Києві виявили 200 комп’ютерів для генерування Bitcoin

У травні цього року в Україні відкрили перший bitcoin-автомат. Автомат цифрової валюти, яка створена і працює в мережі інтернет, розташований в одному з торговельних центрів Одеси.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# Bitcoin
Пов`язані новини