Українські підприємства очікують, що у наступні 12 місяців курс долара в Україні складе 27,96 гривні. Очікування бізнесу щодо курсу валют покращилися.

Про це йдеться у традиційному опитуванні підприємств України, яке провів Національний банк у третьому кварталі 2019 року.

«Так упродовж наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,96 гривні за долар. У попередньому кварталі цей показник становив 28,82 гривні за долар», — повідомляють у Нацбанку.

Водночас там підкреслюють, що майже третина з опитаних НБУ підприємств очікують на те, що у наступні 12 місяців курс долара буде нижчим за 27 гривень за долар. Там вважають, що на покращення очікувань бізнесу вплинула сприятлива ситуація на валютному ринку, яка триває в Україні нині.

Разом з тим, бізнес покращив свої очікування щодо інфляції в Україні. Там вважають, що у наступні 12 місяців ціни зростуть на 6,9% (в той час як минулого опитування бізнес називав інфляцію на рівні 7,7%).

Напередодні свій прогноз щодо курсу валют в Україні покращили в МВФ. Там очікують, що у 2020 році долар коштуватиме 27,72 гривні.

Зазначимо, що у проєкті бюджету на 2020 рік, який уряд вніс до парламенту, заклали курс долара у розмірі 28,2 гривні за долар. Однак в уряді зазначили, що цей показник ще може змінитися після того, як там оприлюднять новий макроекономічний прогноз.

Раніше свій прогноз курсу валют в Україні змінив американський банк JP Morgan. Так, банк очікує, що курс валют в Україні до кінця 2019 року складе 25,5 гривні за долар. Напередодні там прогнозували, що курс буде на рівні 28 гривень за долар.

Поділитись: