Економіка / Бізнес

Бізнес очікує долар по 30 грн та відчуває потребу у нових працівниках — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Бізнес/Бізнес очікує долар по 30 грн та відчуває потребу у нових працівниках — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Відповідно до останнього опитування бізнесу, яке провів Національний банк України, більшість підприємств очікують пожвавлення економічної діяльності, а також планують наймати на роботу нових працівників.

Також, опитані Нацбанком підприємства очікують збільшити обсяги виготовлення товарів та послуг.

«Третина респондентів очікує, що обсяги виробництва зростатимуть, а кожне друге підприємство вважає, що вони принаймні залишаться на поточному рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом одинадцяти кварталів поспіль», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що більшість підприємств вважають, що ціни у 2019 році зростуть на 9,5%. Найбільше на ріст цін впливатиме зростання курсу валют. Так, підприємці очікують, що курс долара в Україні наприкінці 2019 року зросте до 30 гривень за долар (раніше бізнес очікував зростання курсу до 29,6 гривні).

«Бізнес, за винятком підприємств енерго- та водопостачання і сільського господарства, також очікує збільшення кількості своїх працівників. Найбільшу потребу у створенні нових робочих місць відчувають компанії з Львівської та Тернопільської областей», — повідомили у Нацбанку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Опитування проводилося з 05 листопада по 04 грудня 2018 року. В опитуванні взяли участь 675 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності.

Пов`язані новини