Українські підприємці, яких опитав Національний банк України, очікують, що у 2019 році вартість американського долара має скласти близько 29,6 гривні. За останні три місяці підприємці погіршили свій прогноз щодо курсу валют на наступний рік на 1 гривню.

Про це йдеться у результатах опитування 682 підприємств, що працюють у різних галузях економіки та представляють 22 області України.

Крім цього, більшість підприємців вважають, що зростання цін у 2019 році поступово уповільниться. Так, середній рівень інфляції має скласти 8,9%.

«Респонденти не змінили порівняно з попереднім опитуванням свої очікування щодо потреби в позикових коштах найближчим часом. Підприємства, які планують брати банківські кредити, традиційно надають перевагу національній валют», — повідомляють у Нацбанку.

Також у ході опитування Нацбанк виявив, що українські підприємці очікують, що економічна ситуація в Україні дещо покращиться наступного року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше в НБУ зафіксували зростання кредитування як населення, так і підприємств. Так, станом на вересень 2018 року загальна вартість банківського кредитного портфеля зросла на 1,1% та склала 614,6 мільярда гривень.

Напередодні японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Поділитись: