Україна потрапила до переліку з семи країн з найвищим у світі ризиком настання валютної кризи, складеним японським фінансовим холдингом Nomura.

Україна потрапила до переліку з семи країн з найвищим у світі ризиком настання валютної кризи, складеним японським фінансовим холдингом Nomura.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на звіт компанії.

Так, там зазначають, що серед країн, що розвиваються, Україна має один з найвищих ризиків настання валютної кризи. Крім України, до цього переліку потрапили Туреччина, Шрі-Ланка, Південна Африка, Аргентина, Пакистан та Єгипет.

В той же час, японські аналітики стверджують, що найменші ризики мають валютні системи Бразилії, Болгарії, Індонезії, Казахстані, Перу, Філіппінах, Росії та Таїланді.

«Це важливі результати, адже інвестори, що спеціалізуються на інвестиціях у країни, що розвиваються, мають розуміти, що не слід розглядати ці країни як гомогенну групу», — йдеться у звіті компанії Nomura, опублікованому у понеділок, 10 вересня.

Зазначимо, що Nomura — це найбільша брокерська компанія на фінансовому ринку Японії. Вона спеціалізується на посередницькій діяльності на фінансових ринках, купуючи та продаючи цінні папери за дорученням своїх клієнтів.

Напередодні уряд Туреччини видав указ, який зобов’язує експортерів конвертувати в ліри 80% валютної виручки. Рішення ухвалили на тлі значного послаблення національної валюти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Раніше зазначалось, що протягом серпня міжнародні валютні резерви Національного банку зменшились на більш ніж півмільярда доларів через підтримку курсу гривні.

Напередодні зазначалось, що міжнародні валютні резерви України за липень зменшились на 300 мільйонів доларів, а платіжний баланс став дефіцитним на 170 мільйонів доларів.

4 вересня Нацбанк продав $40 млн для стримання зростання курсу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Поділитись: