Світ

Благодійна організація Oxfam потрапила у скандал через розслідування журналістів

13 лютого, 2018 15:21
Світ/Благодійна організація Oxfam потрапила у скандал через розслідування журналістів
Зберегти
Вигляд
Міжнародна благодійна організація Oxfam опинилась в центрі скандалу після публікації результатів розслідування у Times.

Міжнародна благодійна організація Oxfam опинилась в центрі скандалу після публікації результатів розслідування у газеті Times. Через це 12 лютого звільнилася заступниця глави.

Про це пише ВВС.

З матеріалів газети стає зрозуміло, що організації необхідно працювати над моральністю.

У розслідуванні видання розповідає, що після землетрусу на Гаїті в 2011 році Oxfam звільнила чотирьох співробітників і дозволила покинути організацію «за власним бажанням» ще трьом. Цьому передувало внутрішнє розслідування, що розкрила факти сексуальної експлуатації, використання порнографії і залякування.

Працівники організації могли користуватися послугами занадто юних дівчат.

Однак причина скандалу полягає у тому, що Oxfam не розповіла про результати внутрішнього розслідування і відмовлялась повідомити про це британському урядові чи владі Гаїті.

Про те, що трапилося, пізніше сповістили і британську Комісію у справах благодійних організацій — державний орган, який регулює їхню діяльність в Англії та Уельсі. Однак після публікації в Times в комісії заявили, що підсумкової доповіді Oxfam їм не надала, так само як і не розкрила всі деталі події, у тому числі можливі статеві стосунки з неповнолітніми.

До того ж серед помічених у неналежній поведінці опинився начальник бельгійського відділення Oxfam Рональд фон Хауермайрен. Він зізнався, що користувався послугами секс-працівниць, приймаючи їх на віллі, оренда якої оплачувалася Oxfam з отриманих пожертвувань.

Глава організації Барбара Стокінг відправила фон Хауермайрена у відставку без зайвого шуму, побоюючись (як виявилося, не без підстав), що гучне звільнення завдасть удару по репутації Oxfam.

Британський уряд пригрозив позбавити організацію фінансування (це близько 12 млн доларів), але у 400-мільйонному бюджеті це не призведе до критичних змін, але репутаційні втрати можуть бути значними.

Oxfam займається боротьбою з бідністю у різних країнах і здебільшого фінансується урядовими організаціями.

Пов`язані новини