Вугілля з 11 шахт, що знаходяться на непідконтрольній Україні частині Донбасу, постачають вугілля до країн ЄС, зокрема Польщі, через Росію. Загальний обсяг проданого в ЄС вугілля з окупованого Донбасу складає близько 2 мільйонів тонн.

«За нашою інформацією, загалом з окупованої території Донбасу туди (до країн ЄС — ред.) відправлено до 2 мільйонів тонн антрациту. Польські компанії придбали близько 300 тисяч тонн», — повідомив голова компанії «ДТЕК», якій належать захоплені шахти, Максим Тимченко.

За його словами, у країнах ЄС, куди постачається вугілля із захоплених шахт, заявляють, що відповідальність за вугілля несе країна-імпортер (тобто Росія), яка мала б створити систему контролю.

«Ми також перевіряємо вугілля, яке відправляється із залізничних станцій, неподалік яких є діючі шахти. Якщо вугілля відправляється зі станції, поруч з якою немає видобутку вугілля, то існує висока ймовірність того, що це вугілля з (окупованого) Донбасу. Ми відмовляємось від такого постачання», — додав Тимченко.

Компанія «ДТЕК» — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні. Власником компанії є український олігарх Рінат Ахметов.

Напередодні Антимонопольний комітет переніс розгляд справи про монополізм компанії «ДТЕК» на ринку постачання електроенергії на 20 листопада.

Поділитись: