Представники праворадикальних організацій принесли драбину і кувалду, аби потрощити пам’ятник Ватутіну в Маріїнському парку Києва. Коли вони намагалися проштовхнути драбину до пам'ятника, почалась бійка: поліція намагалась завадити учасникам акції. Поліцейські відібрали драбину, тому акція з руйнування пам’ятника провалилася. Тоді учасники акції почали кидати у пам’ятник яйця.
Між поліцією та праворадикалами сталася сутичка, 14 жовтня 2018 року
Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Начальник поліції Києва Андрій Крищенко пояснив Громадському, що знесення пам'ятника є незаконним.

«Так, це символ комуністичної ідеології, але тут знаходиться маса поховань і певні процедури треба вирішувати в законодавчому полі. Цей пам'ятник потрібно прибирати, але в законний спосіб», — сказав він. На уточнююче запитання, чи будуть затримання у разі спроби знести пам’ятник, Крищенко зазначив: «сподіваюся, до цього не дійде». Під час акції нікого не затримали.

Близько 11 ранку представники батальйону ОУН прийшли в Маріїнський парк у Києві до пам`ятника Ватутіну. Вони заявили, що збираються зносити пам'ятник, оскільки він є символом комунізму. Очолив праворадикалів керівник організації «батальйон ОУН» Микола Коханівський. Загалом, до Маріїнського парку прийшли близько сотні представників праворадикальних організацій.

На місце також прибули кілька сотень поліцейських та представників Нацгвардії, а також представники Червоного Хреста і журналісти.

Поліція завадила знести пам'ятник Ватутіну в Києві, 14 жовтня 2018 року
Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Микола Ватутін — генерал армії Радянського Союзу. Український інститут національної пам'яті включив Ватутіна у список осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодомору і політичних репресій, але він не потрапив до списку осіб, які підпадають під декомунізацію. Водночас, Київрада перейменувала столичний проспект Генерала Ватутіна у проспект Романа Шухевича. 

Нагадаємо, 14 жовтня в Україні відзначають День захисника і православне свято Покрови. Близько 6 тисяч поліцейських і нацгвардійців охороняють порядок у цей день у столиці. В Києві 14 жовтня анонсували кілька акцій, зокрема, о 16:00 представники «Свободи», «Нацкорпусу», «Правого сектору», ОУН та С14 пройдуть маршем на честь 76-річчя створення Української повстанської армії.

Поділитись: