В Україні наразі близько 40 тисяч соціальних працівників та робітників дбають про те, щоб в умовах карантину громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми отримували необхідні соціальні послуги.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Зокрема, понад 30 тисяч соціальних працівників обслуговують вдома одиноких пенсіонерів та людей з інвалідністю. Вони забезпечують доставку харчів, медикаментів та інших товарів додому до літніх людей та осіб з інвалідністю, допомагають їм оплачувати рахунки, готувати їжу, стежити за особистою гігієною, прибирати тощо.

Понад 6 тисяч працівників та фахівців із соціальної роботи надають допомогу сім’ям, дітям та молоді, що перебувають у складних життєвих обставинах, безхатькам та іншим вразливим верствам населення.

У період карантину соціальні працівники виявляють одиноких громадян, а також тих, хто проживає на самоті, з-поміж літніх людей та осіб з інвалідністю. Станом на 24 березня 2020 року додатково виявили близько 20 тисяч людей, які потребують допомоги з боку держави.

«Попередження коронавірусної інфекції та організація якісного обслуговування сьогодні є важливим завданням для працівників закладів, де проживають літні люди, особи з інвалідністю та діти. Для посилення цієї роботи в умовах карантину Мінсоцполітики направлено листи з рекомендаціями обласним та Київській міській державним адміністраціям», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, міністерка соціальної політики Марина Лазебна під час брифінгу 23 березня запевнила, що урядом здійснює всі необхідні заходи щодо посилення соціальної підтримки громадян в умовах поширення коронавірусу та запевнила, що жодна людина, яка потребує соціальної допомоги, не залишиться без захисту.

Поділитись: