Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов підписав розпорядження на переведення до управління свого міністерства 499 державних продовольчих та аграрних компаній.

Про це Милованов повідомив у Facebook.

«Укрспирт, ще один Укрспирт (так їх два), Аграрний Фонд, Державна Продовольча Зернова Корпорація України, Артемсіль, та Конярство України нарешті під контролем нашого міністерства», — повідомив Милованов.

Окрім названих, до Мінекономіки передали ще 493 держкомпаній з аграрним профілем. Загальна їхня кількість складає 499 компаній.

Зазначимо, що напередодні в уряді анонсували приватизацію Укрспирту. Зокрема з цим може бути пов’язана і передача цього підприємства до управління Мінекономіки.

1 листопада в уряді оголосили відкритий конкурс на нового голову Укрспирту.

Напередодні президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. Раніше в уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Раніше повідомлялось, що Укрспирт з 1 липня припинив відвантажувати спирт українським виробникам алкогольної продукції через правову колізію.

Поділитись: