Життя

Близько півсотні справ, переданих антикорупційними органами до суду, не розглядаються — НАБУ

НАБУ
Життя/Близько півсотні справ, переданих антикорупційними органами до суду, не розглядаються — НАБУ
Зберегти
Вигляд
Станом на кінець 2018 року зі 176 справ, у яких детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти, підготовче засідання не відбулося у 46. Про це йдеться на сайті НАБУ.

У відомстві також резюмували невтішну ситуацію і з розглядом справ, в яких підготовче засідання відбулося. Зокрема, це пояснюють відкладенням судових засідань у цих справах.

«Наразі судові засідання призначаються в середньому раз на два місяці. Серед причин — брак суддів певної кваліфікації (справи від НАБУ і САП мають розглядати три судді з понад 5-річним стажем роботи), хвороби або відпустки учасників процесу тощо», — йдеться у повідомленні.

З-поміж 36 рішень у справах від НАБУ і САП судді ухвалили лише два вироки щодо трьох осіб, які передбачали позбавлення волі (у грудні ухвалили ще два рішення, які набудуть чинності у січні 2019 року). Інші рішення — це затвердження угод про визнання винуватості або покарання, які не передбачають обмеження або позбавлення волі.

У НАБУ нагадали, що для подальшого впровадження антикорупційної реформи необхідний початок роботи Вищого антикорупційного суду.

   

У серпні 2018 року повідомлялося, що НАБУ арештувало понад 680 млн грн у корупційних справах. Тоді ж заявляли, що НАБУ розслідує 683 справи, де завдано збитків на 197 мільярдів.


Більше про:
# САП
# НАБУ
Пов`язані новини