Чому рішення РНБО навряд чи зможе повністю заблокувати доступ до російських сайтів.

Президент Порошенко підписав указ Ради національної безпеки і оборони про нові санкції.

Відповідно до цього указу, в Україні буде заборонено використання російського програмного забезпечення, обмежено торгівельні операції для декількох підприємств і введено персональні санкції проти 1228 осіб.

Але для багатьох українців найважливішою новиною стало блокування популярних соцмереж.

Громадське розповідає, чому рішення РНБО навряд чи зможе повністю заблокувати доступ до російських сайтів.

З топ-10 сайтів за відвідуваністю в Україні чотири — російські. Серед них найпопулярніші соцмережі «ВКонтакте» та «Одноклассники», пошукові та поштові сервіси «Яндекс» і Mail.Ru.

У переліку є ще кілька десятків ресурсів з першої сотні найпопулярніших серед українців.

Згідно з рішенням РНБО, провайдери мусять блокувати не лише сайти з російськими доменами, але й декілька з українським ua і міжнародним com.

Українські оператори зв’язку «Укртелеком» і «Київстар» уже розпочали роботи з блокування. Втім, у холдингу Mail.Ru Group упевнені, що заборона не вплине на роботу її інтернет-ресурсів в Україні.

Навіть якщо провайдери справді злагоджено заблокують доступ до сайтів, його буде доволі легко обійти.

Найпростіший спосіб — встановити VPN-розширення для браузера. Технологія VPN дозволяє змінити інформацію про місце вашого перебування на країну, у якій не заборонено використання потрібного сайту. 

Такі розширення доступні для більшості браузерів, а в Opera існує режим Turbo, який можна ввімкнути в один клік. Для мобільних пристроїв також є VPN-додатки, які працюють за подібним принципом.

Крім VPN-розширень і додатків доволі простим способом обійти блокування є використання сайтів-анонімайзерів. На них достатньо ввести адресу сторінки у відповідному рядку — анонімайзер надасть вам до неї доступ через власний проксі-сервіс.

Головною небезпекою анонімайзерів (як і VPN) для їх користувачів є те, що ці сервіси можуть отримати доступ до історії відвіданих сторінок і персональних даних. Тож їх постійне використання та поширення через ці сервіси важливої інформації — доволі ризиковане рішення.

Існує ще доволі багато простих і не дуже способів обходити блокування сайтів, але чи не найдивніший з них — просто скористатися перекладачем від Google.

Якщо написати в рядку для перекладу адресу потрібного сайту, а в рядку з перекладом натиснути на покликання, у новому вікні відкриється сторінка сайту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Борітеся — поборете»: як українські спільноти відреагували на заборону «ВКонтакте».

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

В Інтернет Асоціації України заявили, що наразі заблокувати російські соцмережі неможливо, оскільки це потребує великих коштів на переоснащення обладнання та зміни топології мережі.

Водночас, телекомунікаційна компанія «Укртелеком» повідомила, що може заблокувати протягом тижня Mail.ru, «ВКонтакте» і «Яндекс». Також розпочали підготовку до блокування соцмереж в «Київстарі»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від 1 до 3 років. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: