Bloomberg: У ЄС схиляються до «менш войовничої» політики щодо РФ, обговорити це можуть на саміті наприкінці березня

У Європейському Союзі обговорюють можливість пом’якшення політики щодо Росії на тлі розробки нової стратегії відносин із Кремлем, яка має бути представлена наприкінці березня 2021 року.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання наводить свідчення європейського дипломата із зустрічі 8 березня очільника дипломатії ЄС Жозепа Борреля й посла Євросоюзу в Росії Маркуса Едерера та інших єврочиновників.

На тій зустрічі Едерер нібито заявив, що підхід ЄС до Росії «застарілий і надто зосереджений на українському конфлікті». Він порадив Боррелю «розробити новий спосіб» ведення політики з Москвою.

Речниця керівника євродипломатії Набіла Масралі відмовилася коментувати Bloomberg зміст зустрічі 8 березня й наголосила, що ЄС продовжує наполягати на дотриманні п’яти керівних принципів у відносинах із Росією.

Серед цих принципів — повне виконання мирних домовленостей щодо російсько-української війни, сприяння зближенню РФ із колишніми державами радянського блоку, стримування загроз із боку Росії та вибіркова співпраця (приміром, у протидії тероризму).

Bloomberg також говорить про зустріч послів ЄС 10 березня. Там дехто з них запропонували визначити окремі сфери співпраці з Росією. Це випливає з тексту дипломатичної ноти, про яку першим повідомило Financial Times.

Зокрема, Італія запропонувала співпрацювати з РФ у сферах економіки й регіональних конфліктів, а Німеччина — у галузях зміни клімату й формуванні «скоординованого трансатлантичного підходу».

Bloomberg зазначає, що питання нової стратегії ЄС щодо Росії мають бути обговорені на саміті лідерів країн-членів ЄС 25-26 березня. Але «з урахуванням різниці в підходах незрозуміло, чи вдасться 27 лідерам узгодити спільну позицію», зазначили в розмові з виданням два поінформовані співрозмовники.

Говорячи про суперечності, Bloomberg пише про жорсткіше ставлення до Росії передусім із боку Польщі та країн Балтії, а також згадує нову адміністрацію США, де вже не раз заявляли про більш жорстку політику щодо РФ.

Попри заяви євродипломатів щодо ймовірного зближення з РФ, наразі Євросоюз не відмовляється від санкційної політики проти Кремля за порушення прав людини й агресію на сході України. На початку березня ЄС спільно зі США запровадив чергові санкції проти Росії через переслідування опозиціонера Олексія Навального.