УКРАЇНА

Близько 25 копійок вартості поїздки в метро складає переплата за формулу «Роттердам+» — експерт

17 липня, 2018 11:15
УКРАЇНА/Близько 25 копійок вартості поїздки в метро складає переплата за формулу «Роттердам+» — експерт
Зберегти
Вигляд
У вартості однієї поїздки київським метрополітеном закладено близько 25 копійок надлишкової переплати, що виникла внаслідок застосування формули «Роттердам+».

У вартості однієї поїздки київським метрополітеном закладено близько 25 копійок надлишкової переплати, що виникла внаслідок застосування формули «Роттердам+».

Про це повідомив Андрій Герус, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг та експерт «Реанімаційного пакету реформ» у статті на «Економічній правді».

За його підрахунками, у собівартості однієї поїздки в київському метро, вартість електроенергії складає близько 2 гривень. Одна восьма із закладених у вартість поїздки коштів на електроенергію — це сума, яка виникла від завищення тарифу на електроенергію внаслідок застосування формули «Роттердам+».

«Отже, з кожного квитка приблизно 25%, або 2 грн, іде на електроенергію. А 25 копійок із кожного квитка — це переплата на формулу «Роттердам+». Дві поїздки на день і 0,5 грн на «Роттердам+». І так кожен день з усіх, хто користається електротранспортом», — повідомляє Герус.

Він також додає, що, згідно з його розрахунками, київський метрополітен за рік переплатить близько 100 мільйонів гривень через завищення рівня тарифів на електроенергію.

 «Роттердам+» — це формула розрахунку оптових цін на електроенергію. Вона введена для зрівнювання внутрішніх цін на вугілля та загальносвітових. У результаті, зокрема, мала з’явитися альтернатива вугіллю з тимчасово окупованих територій.

Раніше стало відомо, що група народних депутатів подала до суду на тарифний регулятор через застосування завищених тарифів на основі формули «Роттердам+».

Нагадаємо, що наразі впровадження формули «Роттердам+» є предметом розслідування НАБУ.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ VOXCHECK: Петро Порошенко про формулу «Роттердам+»

Очільник НАБУ Артем Ситник заявляв, що справа про запровадження формули «Роттердам+» є пріоритетною для його відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роттердам під загрозою: Що шукало НАБУ в Нацкомісії з енергетики та компослуг

Пов`язані новини