УКРАЇНА

Близько 600 тисяч людей на окупованій Луганщині залишаться без води — Червоний хрест

УКРАЇНА/Близько 600 тисяч людей на окупованій Луганщині залишаться без води — Червоний хрест
Зберегти
Вигляд
lead
Згідно з заявою МКЧХ, для відновлення водопостачання необхідно знайти механізм оплати електрики, яка надається водонапорним станціям, що здійснюють водопостачання населення по обидва боки контактної лінії

Близько 600 тисяч людей на сході Україні перебувають під загрозою знову залишитися відрізаними від водопостачання. Про це заявив Міжнародний Комітет Червоного Хреста, який закликає членів Трьохсторонньої контактної групи в Мінську вжити термінових заходів, щоб забезпечити водопостачанням Луганський регіон.

Згідно з заявою МКЧХ, для відновлення водопостачання необхідно знайти механізм оплати електрики, яка надається водонапорним станціям, що здійснюють водопостачання населення по обидва боки контактної лінії.

«Востаннє, коли це сталося, ми ухвалили виняткове рішення оплатити рахунки компанії за електрику. Це було 5 жовтня, і наша ідея була дати сторонам конфлікту час для досягнення угоди, яка зніме загрозу зупинки водопостачання шляхом знаходження тривалого рішення щодо оплати майбутніх рахунків», — сказав регіональний директор МКЧХ по Європі і Центральній Азії Патрік В’яль, який нещодавно відвідав проблемний регіон. 

На початку жовтня водонапорні станції, розташовані на підконтрольній уряду території Луганської області, зупинили роботу на понад 10 днів, оскільки через неоплачені рахунки було припинено їхнє електропостачання.

Таким чином, водопостачання житлових будинків, лікарень, шкіл, дитячих будинків й інших соціальних об’єктів, було зупинено. МКЧХ вирішив оплатити рахунки компанії за електрику за жовтень і листопад. 

«Як ми заявлили тоді, ми не будемо сплачувати рахунки, починаючи з 1 грудня. Звичайно, ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації і намагатися допомогти усім, кого зачеплять наслідки ймовірного відключення водопостачання. МКЧХ бажає продовжити роботу як нейтральний посередник, який надає технічну підтримку для досягнення і застосування будь-якого рішення з даної проблеми», — зазначив В’яль.

Система водонапорних станцій «Карбоніт» обслуговує населені пункти Первомайськ, Брянка і Алчевськ, а також впливає на роботу Петровського водозабору, який обслуговує місто Луганськ. Робота залежить від функціонування Західної фільтраційної станції, яка постачає туди електрику. 

Повідомляється, що відсутність постачання води у ці міста взимку призведе до пошкодження усієї системи опалення. Без води опалювальні системи повинні будуть припинити роботу, що означає відсутність тепла у будинках і вірогідне пошкодження тепломереж в умовах морозів. Люди будуть вимушені розраховувати на електричні системи опалення, що створить ризик перевантаження тепломереж. 

Як зазначає МКЧХ, структура вже понад рік бере участь у відновленні водогонів КП «Попаснянський районний водоканал», які перетинають лінію фронту, а також поставляє хімічні реагенти, необхідні для забезпечення чистою питною водою людей, що обслуговуються цим підприємством по обидва боки від лінії зіткнення.

На неконтрольованій урядом території Луганської області МКЧХ надав адміністрації бойовиків глибинні насоси для відновлення пошкодженої інфраструктури.

Раніше повідомлялося, що прифронтовим Територіям Донецької області загрожує екологічна катастрофа через надмірну забрудненість водоймищ, які є основним джерелом питної води в регіоні.

Пов`язані новини