Компанія Boeing повідомила про успішний запуск свого нового пілотованого літального апарату Starliner на Міжнародну космічну станцію. Пізніше з’ясувалося, що апарат прямує не на ту орбіту, і його довелося повертати на Землю.

Як повідомляє BBC, вранці 20 грудня NASA повідомило про успішний запуск Starliner на ракеті-носії Atlas V.

Однак через кілька годин Boeing повідомив про відхилення Starliner від курсу. Пізніше в NASA уточнили: апарат вийшов на стабільну, але не заплановану орбіту. Причиною став збій в електронній системі відліку Starliner, через що він раніше запланованого «вирішив», що досяг необхідної висоти.

Зрештою Boeing вирішив повернути Starliner на Землю. Очікується, що протягом наступних 48 годин апарат приземлиться на полігон Вайт-Сендс в американському штаті Нью-Мехіко.

Коштом космічних апаратів таких приватних компаній, як Boeing, NASA розраховує мати власні засоби доставки людей і вантажу на МКС, окрім російських. З 2011 року запуски апаратів на МКС не здійснювалися з території США, натомість американських астронавтів доставляли до станції на російських капсулах «Союз».

Причому управління не купуватиме самі апарати, а лише орендуватиме в них місця. Це ж зможуть зробити й приватні компанії — таким чином польоти в космос стануть комерційною справою.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile