Українська греко-католицька церква (УГКЦ) не проводитиме 7 квітня богослужіння в Софійському соборі, але загалом не відмовляється від ідеї проводити служби в храмі.

Як повідомили в УГКЦ, 7 березня відбулася зустріч предстоятеля церкви Святослава з главою ПЦУ Епіфанієм. Обом очільникам церков під час зустрічі повідомили, що у Святій Софії з 18 березня проводитимуть реставраційні роботи.

«У зв’язку з цим ми змушені констатувати, що богослужіння нашої Церкви 7 квітня 2019 року у соборі Святої Софії у Києві не відбудеться. Блаженніший Святослав, пояснюючи прагнення наших вірних молитися у Софійському соборі, наголосив, що цей храм є спільним домом усіх дітей Церкви Володимирового Хрещення та матірнім для усіх наших катедральних соборів», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що Святослав і Епіфаній «підтвердили прагнення» до порозуміння обох церков, проте в УГКЦ вважають, що церкви лише на початку цього шляху.

«Допоки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Премудрості Божої, Софії Київської. Він має радше бути місце зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути нагадуванням, закликом, будителем і надією на наше поєднання в Христі», — заявив Святослав.

Раніше про проведення реставраційних робіт у Святій Софії повідомило Міністерство культури.

Нагадаємо, колишній предстоятель УПЦ КП Філарет попросив УГКЦ відмовитися від проведення літургії в Софії Київській на початку квітня, адже, на його думку, це викличе «супротив з боку православних українців».

Священний Синод Православної церкви України заявив, що протягом тисячоліття собор Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоієрархів.

Поділитись: