Колишній предстоятель УПЦ КП Філарет просить Українську греко-католицьку церкву відмовитися від намірів провести літургію в Софії Київській на початку квітня, адже, на його думку, це викличе «супротив з боку православних українців».

Філарет у своєму зверненні до глави УГКЦ Святослава зазначив, що з медіа дізнався про плани Української греко-католицької церкви провести прощу та богослужіння у соборі Святої Софії у Києві 7 квітня.

На думку Філарета, це незвичне явище, мовляв ЦГКЦ не проводила літургію у центрі православ'я — Софії Київській.

«Якщо відбудеться ця подія, то вона викличе спротив з боку православних українців. Ця подія схожа на те, якби хтось з православних предстоятелів звершив Божественну літургію у соборі святого апостола Петра в Римі», — зазначив Філарет.

Він також додав, що хоче зберегти добрі стосунки з УГКЦ та не бажає «напруження».

«Не бажаючи міжконфесійного напруження, просимо вас відмовитись від проведення прощі та звершення Божественної Літургії у соборі Святої Софії у Києві», — вказав Філарет.

3 лютого в Софії Київській Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України. Епіфаній назвав Михайлівський Золотоверхий собор кафедральним собором Православної церкви України.

«Ми прагнемо, щоб кафедральним собором єдиної української православної церкви був древній храм київських митрополитів — Софія Київська», — сказав Епіфаній.

Водночас, за його словами, «ця пам’ятка є дорогою для нашого українського народу». Тому, пояснив предстоятель Православної церкви України, у Софії будуть проводитись богослужіння у «дні великих християнських свят та в дні великих історичних свят для українського народу».

Предстоятелем Православної церкви України Епіфанія обрали 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

Поділитись: