Війна

Бойовики навмисно розташовували «Гради» біля житлових кварталів Донецька — дослідження

Війна/Бойовики навмисно розташовували «Гради» біля житлових кварталів Донецька — дослідження
Зберегти
Вигляд
Згідно з висновками Bellingcat, можна констатувати, що 31 січня численні атаки «Градів» відбулися біля гіпермаркету «Ашан» в окупованому Донецьку.

Бойовики самоназваної «Донецької народної республіки» навмисно встановлювали реактивні системи залпового вогню «Град» поблизу житлових районів Донецька, коли здійснювали обстріл Авдіївки — до такого висновку дійшла міжнародна дослідницька ініціатива Bellingcat, яка проаналізувала інформацію з відкритих джерел.

Зазначається, що згідно з наявними доказами — відгуками у соцмережах, опублікованих відео тощо — можна констатувати, що 31 січня численні атаки «Градів» відбулися з ділянки біля гіпермаркету «Ашан» в окупованому Донецьку.

«Перший залп відбувся за близько 200 метрів на схід від гіпермаркету і менш ніж у 500 метрах від школи і житлового кварталу. Другий залп відбувся з об’їзду за 600 метрів від промзони і за 1000 метрів від житлового кварталу. Деякі з атак відбувались протягом дня, коли поряд знаходились мирні мешканці», — йдеться у звіті Bellingcat.

Дослідники зазначають, що залпи, зроблені поблизу житлових кварталів, ставлять під загрозу мирних мешканців, оскільки саме вони можуть постраждати від ударів у відповідь.

«Так чи інакше, постійне використання місцевості за 200 метрів на схід від гіпермаркету «Ашан» яскраво підтверджує, що вибір мав на меті навмисне ризикування життям громадян у цьому районі», — підкреслюють дослідники.

Нагадаємо, під Авдіївкою сталося загострення збройного конфлікту. 29 січня у боях неподалік населеного пункту 5 українських військових загинули і 14 дістали поранень. А 30 січня загинули 3 військових, і 17 дістали поранень.

Нагадаємо, внаслідок обстрілів Авдіївка залишилася без води та електрики.

Пізніше через ескалацію збройного конфлікту в Авдіївці було оголошено надзвичайний стан.

Вранці 31 січня бойовики обстріляли Авдіївку з «Градів».

Пов`язані новини