ENRU

Червоний Хрест не допустили до заручників на окупованому Донбасі — Геращенко

Міжнародний комітет Червоного Хреста зміг відправити передачі українським військовополоненим у Макіївську колонію, яка розташована на окупованій території Донецької області.

Про це повідомила перша заступниця голови Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.

«Сьогодні Червоному хресту вдалося передати посилки від родичів заручників у Макіївську колонію, —  сказала вона. — Посилки передали керівництву колонії і так званим представникам ОРДО. До самих хлопців їх укотре не пустили, знову категорично відмовили в допуску до наших заручників».

За 3 роки співробітникам Червоного Хреста вдалося лише двічі передати керівництву тюрми передачі для заручників, зазначила Геращенко. Але жодного разу їх не допустили до тюрем і заручників.

Вона додала, що сьогодні на окупованих територіях — уже 132 заручники. Водночас бойовики не дають жодної відповіді на запити щодо них.

Зокрема, Геращенко поскаржилася на небажання бойовиків надати будь-яку інформацію про публіциста Станіслава Асєєва, який зник без вісти в окупованому Донецьку на початку червня.

«Україна наполягає на негайному розблокуванні процесу звільнення заручників», — наголосила вона.

Раніше Геращенко повідомляла, що Україні вважаються зниклими безвісти 408 цивільних та військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Три роки в одиночці»: як боєць «Азову» потрапив у донецьку колонію

Підписуйтесь на наш канал в Telegram