Війна

Бойовики «ДНР» вимагають від ОБСЄ гроші за надання «захисту» — німецькі ЗМІ

30 червня, 2017 20:21
Війна/Бойовики «ДНР» вимагають від ОБСЄ гроші за надання «захисту» — німецькі ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Бойовики самоназваної Донецької народної республіки пропонують представникам спостережної місії ОБСЄ сплачувати 3000 євро на місяць за «захист».

Бойовики самоназваної Донецької народної республіки пропонують представникам спостережної місії ОБСЄ сплачувати 3000 євро на місяць за «захист».

Про це пише німецьке видання «FAZ».

Після кількох атак бойовиків на патрулі ОБСЄ, «керівництва республік» не вжили заходів безпеки, а навпаки, відкликали «міліцію» з офісу, де перебувають спостерігачі у Донецьку, пише видання.

На парковці, де стоять броньовані автівки місії, яку мали охороняти, сталася «спонтанна пожежа».

«А згодом заступник «міністра внутрішніх справ» самоназваної «ДНР» Микола Крюченко запропонував спостерігачам «охорону» — послуги оцінили у 200 тис рублів на місяць (приблизно 3 тис. євро — ред.)», — йдеться у публікації.

Журналіст видання поспілкувався з двома представниками ОБСЄ з країн західної Європи, які підтвердили інформацію про вимагання грошей.

 «Це — рекет, здирництво», — цитує видання співрозмовника, знайомого з ситуацією.

Громадське звернулося за коментарем до заступника спостережної місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга.

Інформацію про вимагання грошей лишив без коментарів, проте, підтвердив, що з офісу у Донецьку було знято охорону, надану бойовиками.

«З серпня 2015 року так звана «ДНР» забезпечила озброєну охорону нашому офісу в Донецьку. Це одне з наших приміщень. Я також можу підтвердити, що цього понеділка, 26 червня, озброєну охорону було знято. І наш офіс, одне з наших приміщень в Донецьку, наразі перебуває без озброєної охорони», — сказав Хуг.

Він також зауважив, що із цього питання на даний момент проводяться перемовини.

«Ми маємо переговори з так званою «ДНР», однак охорона ще не повернена та ніякі рішення у будь-яких напрямках не були ухвалені. Ми, з нашого боку, намагаємося мінімізувати ризики як можемо», — сказав заступник спостережної місії ОБСЄ в Україні.

У вівторок 20 червня на Донбасі бойовики «ДНР» погрожували спостерігачам Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зброєю, а також відкрили вогонь по авто місії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини