ENRU

Бойовики надіслали ОБСЄ фейковий лист зі скаргами мешканців Гладосового — СЦКК

Підконтрольні бойовикам на Донбасі ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що нібито мешканці населеного пункту Гладосове звернулися з відкритим листом до першого заступника Голови СММ ОБСЄ в Україні Александра Хуга.

Про це пише українська сторона Спільного центру з контролю та координації припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін на Донбасі.

«У своєму зверненні «мешканці селища» призвали представника ОБСЄ зафіксувати «факт» незаконного захоплення території і дій українських військовослужбовців, які нібито заарештували і вивезли у невідомому напрямку частину мирного населення», — ідеться у повідомленні.

Водночас, опитування місцевих мешканців показало, що особи, які підписали це звернення, у зазначеному населеному пункті ніколи не проживали.

«При цьому навіть без проведення спеціалізованої графологічної експертизи видно, що підписи зроблені однією рукою. Дії керівництва ОРДО по фабрикуванню таких «фейкових» інформаційних повідомлень демонструють свідоме невиконання Мінських домовленостей, намагання перекласти відповідальність за загострення ситуації на ЗС України та свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту», — додали в СЦКК.

Раніше у штабі сил АТО заявили, що бойовики блокують відновлення електропостачання у Травневому та Катеринівці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Генштаб: ЗСУ не звільняли Травневе та Гладосове — вони були на підконтрольній Україні території

Раніше повідомлялося, що в зоні бойових дій поблизу Верхньоторецького Донецької області посилять заходи безпеки у зв'язку із загостренням ситуації. 

2 грудня у Верхньоторецькому на Донеччині почались бойові дії. Унаслідок стрілянини постраждала місцева мешканка.