Представники самоназваних «ЛНР» та «ДНР» на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську заявили, що їм нічого невідомо про публіциста та журналіста Станіслава Асєєва, який зник у Донецьку на початку червня.

Представники самоназваних «ЛНР» та «ДНР» на засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську заявили, що їм нічого невідомо про публіциста та журналіста Станіслава Асєєва, який зник у Донецьку на початку червня.

Про це повідомила перша заступниця голови Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко.

Вона зазначила, що на засіданні гуманітарної підгрупи втретє протягом останнього місяця було підняте питання щодо долі публіциста Асєєва.

«Представники ОРДО сьогодні цинічно заявили, що в них немає ніякої офіційної інформації про Станіслава. Що вони не знають, чи затримували таку людину і де він», — написала Геращенко.

За її словами, представник України Віктор Медведчук повідомив, що направляв кілька запитів з вимогою надати інформацію про місце утримання публіциста.

Також вона висловила думку, що координатори ОБСЄ в гуманітарній групі і ТКГ мають зробити публічну заяву щодо долі Асєєва, його затримання і незаконного ув'язнення, та вимагати від бойовиків інформацію про журналіста і доступу міжнародних гуманітарних місій до нього. 

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві закордонних справ Росії запевнили, що займаються питанням Асєєва.

Нагадаємо, український журналіст і публіцист, який залишився у Донецьку після окупації, зник на початку червня на окупованій території. 

10 червня в СБУ підтвердили зникнення публіциста Асєєва у Донецьку і повідомили про його пошуки.

Уперше про зникнення публіциста повідомив екс-депутат Єгор Фірсов у вівторок, 6 червня.

За словами Фірсова, публіциста схопили бойовики «ДНР», оскільки весь час з моменту окупації він жив у Донецьку і писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань «Українська правда», «Дзеркало тижня» і видання «Тиждень», а також вів власний блог у Facebook під псевдонімом Станіслав «Васін».

Журналіст Сергій Рахманін повідомляє, що Асєєву 27 років.

Звільнити Асєєва закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: