У зоні бойових дій на Донбасі вчора, 12 жовтня, бойовики сім разів порушили режим «тиші». Поранених чи загиблих серед українських військових немає.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Зранку та ввечері бойовики відкривали вогонь із гранатометів та стрілецької зброї біля Авдіївки. Неподалік Майорська зафіксували обстріли з автоматичного станкового гранатомета та стрілецької зброї, біля Новолуганського та Камишувахи — з автоматичного станкового гранатомета.

Також постріли зі стрілецької зброї зафіксували біля Оріхового. З початку 13 жовтня штаб зафіксував три постріли з ручного протитанкового гранатомета поблизу Зайцевого.

Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 11 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 605 порушень «тиші», зокрема 385 вибухів, 17 невизначених боєприпасів, 7 спалахів дульного полум'я, 20 освітлювальних ракет та 1 176 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація з перемир'ям?

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Він, зокрема, забороняє відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув. Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: