Російські військові на Донбасі використовують британські снайперські гвинтівки, Лондон про це не знає — Sky News

Британський телеканал Sky News оприлюднив розслідування, з якого випливає, що російські спецпризначенці на Донбасі протягом останніх двох років використовують снайперські гвинтівки, виготовлені у Великій Британії. І це попри те, що офіційний Лондон не дозволяв продаж цієї зброї в РФ.
Журналісти Sky News виявили британську снайперську гвинтівку на одному з відео, оприлюдненому командуванням Операції б’єднаних сил навесні 2020 року. Вони змогли підтвердити, що воно було зняте в селищі Донецький на Луганщині, яка на момент зйомки перебувала під контролем бойовиків.

Один із бойовиків, що потрапив на відео, є громадянином Росії і, ймовірно, співробітником Федеральної служби безпеки — на це вказує характерний для російських спецслужб камуфляж, ідеться в розслідуванні. Зброя, яку виявили на місці проведення операції, візуально відповідає снайперській гвинтівці AX338, виготовленій британською компанією Accuracy International.

Sky News вдалося знайти принаймні ще один приклад використання такої гвинтівки з боку бойовиків на Донбасі: її помітили в сюжеті російського телеканалу «НТВ» за 2019 рік. А ще — в сирійських сил, підтримуваних Москвою, у президентської варти у Кремлі і навіть у Дмитра Мєдвєдєва з фото 2009 року (тоді він був президентом).
Уряд Великої Британії у відповідь на запит Sky News заявив, що не надавав дозволу на продаж британської зброї громадянам Росії або з комерційною метою. Accuracy International стверджувала, що з 2000 року не продавала своєї зброї до РФ. А з 2014-го почало діяти ембарго на постачання зброї до Росії.
«Це відкриття порушує серйозні питання щодо того, як Росія отримала цю гвинтівку і чи відбулося це через третю сторону без відома британського уряду», — пишуть розслідувачі. Вони припускають, що британську гвинтівку росіяни, найімовірніше, отримали через третю сторону, яка придбала її — офіційно — для мисливських чи спортивних цілей.
У розслідуванні Sky News також брали участь Bellingcat, The Guardian і Ligthouse Reports. Свої дані, як стверджують журналісти, вони звіряли з висновками профільних експертів, що спеціалізуються на зброї.
- Поділитися: