У зоні бойових дій на Донбасі бойовики минулої доби, 11 жовтня чотири рази порушували перемир'я. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.

Про це повідомили у штабі операції Об'єднаних сил.

Біля Мар'їнки зафіксували обстріли з ручного протитанкового гранатомета, неподалік Майорська та Зайцевого — зі стрілецької зброї, біля Ломакиного — зі стрілецької зброї та автоматичного станкового гранатомета.

З початку 12 жовтня у штабі зафіксували декілька неприцільних пострілів у районі Авдіївки. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали. 

Від початку перемир'я (27 липня) і до 10 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 595 порушень «тиші», зокрема 375 вибухів, 17 невизначених боєприпасів, 7 спалахів дульного полум'я, 20 освітлювальних ракет та 1 176 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація з перемир'ям?

З 27 липня у зоні бойових дій на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: