У зоні бойових дій на Донбасі, 2 серпня, бойовики двічі обстріляли позиції українських військових попри «всеосяжне перемир’я» з 27 липня.

Про це повідомили в штабі операції Об'днаних сил.

У штабі обстріли називають провокативними, тому вогонь у відповідь не відкривали.

Один постріл з автоматичного станкового гранатомета зафіксували поблизу Південного, ще один — поблизу Красногорівки.

З початку нового режиму «тиші» (27 липня) жоден військовий зі складу Об’єднаних сил не загинув і не отримав поранень внаслідок обстрілів.

Місія ОБСЄ востаннє публікувала звіт щодо дотримання перемир'я 1 серпня. Так, станом на 31 липня після початку всеосяжного припинення вогню його порушили 225 разів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

  • З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
Поділитись: