У перший день дії «всеосяжного перемир’я» на Донбасі, 27 липня, поранення отримав житель Мар’їнки, який спочатку попав під обстріл на власному городі, а потім біля нього щось вибухнуло. Загалом бойовики вже шосту добу поспіль порушують режим «тиші».

Про пораненого цивільного повідомила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ у своєму звіті.

Постраждалий розповів спостерігачам, що вдень з матір’ю працював на своєму городі в Мар’їнці (місто, підконтрольне уряду України і розташоване неподалік лінії зіткнення на Донбасі). Його будинок і сад розташований за сто метрів від лінії зіткнення. Чоловік спочатку почув постріл і звук кулі, що пролетіла повз нього. Він одразу спробував сховатися, а потім стався вибух.

Медики Збройних сил України, які дислокувалися неподалік, доправили пораненого в лікарню Мар’їнки. Там йому надали першу медичну допомогу, а потім «каретою» швидкої допомоги забрали в Курахове, для подальшого лікування. Медики розповіли, що чоловіка ранило шрапнеллю в ліву руку.

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню, про який домовилися у Мінську. Але вже шосту добу поспіль бойовики його порушують, відкриваючи вогонь. У штабі також кажуть, що бойовики постійно провокують українських військових на вогонь у відповідь.

Місія ОБСЄ у своєму звіті станом на 31 липня каже, що після початку всеосяжного припинення вогню його вже порушили 225 разів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух. У штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

  • Нові домовленості щодо режиму припинення вогню забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.
  • Натомість вище військове керівництво та президент Зеленський запевняють, що нове перемир'я не означає, що українські військові не зможуть відкривати вогонь у відповідь.
  • Увечері 27 липня під будівлею Офісу президента у Києві близько 1000 людей зібралися на акцію протесту проти нової домовленості щодо припинення вогню на Донбасі. Мітингарі вважають, що нове перемир’я фактично перетворить Росію на спостерігача та змусить Україну домовлятись із самопроголошеними «ЛНР» та «ДНР».
Поділитись: