У зоні бойових дій на Донбасі 28 вересня бойовики п’ять разів порушили режим припинення вогню. Обійшлося без бойових поранень та втрат від обстрілів.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, у ранковий час доби неподалік населеного пункту Старогнатівка бойовики відкривали вогонь зі стрілецької зброї, а у вечірній час — зі станкового протитанкового гранатомета.

Поблизу Авдіївки бойовики провокували українських військових зі стрілецької зброї та великокаліберного кулемета. Ще два порушення режиму припинення вогню зафіксували біля населеного пункту Шуми. На цій ділянці бойовики застосовували стрілецьку зброю та підствольний гранатомет.

Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.

Окрім того, вчора військовослужбовці Збройних сил спільно з рятувальниками ДСНС ліквідували пожежу неподалік населеного пункту Нижньотепле.

Від початку поточної доби, 29 вересня, вздовж всієї лінії зіткнення спостерігається «тиша», пострілів з боку бойовиків не фіксують.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 28 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 356 порушень «тиші» Загалом було 243 вибухи, 9 невизначених боєприпасів, 3 спалахи дульного полум'я, 13 освітлювальних ракет та 1 088 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Спочатку головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім цього, періодично військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато.

Поділитись: