Так званий депутат Держдуми РФ від анексованого Криму Руслан Бальбек пропонує зробити Крим майданчиком для перемовин між Вірменією та Азербайджаном, на кордоні яких 27 вересня відновилися бойові дії.

Про це повідомляє «РИА Новости».

За словами Бальбека, азербайджанська та вірменська громади анексованого Криму стривожені бойовими діями та закликають владу країн до діалогу. Російський депутат назвав анексований Крим «прикладом того, як різні культури та конфесії живуть мирно пліч-о-пліч».

Приклад «мирного життя»

Руслан Бальбек ㅡ незаконно обраний до Держдуми Росії депутат від окупованого Криму. Україна не визнає результатів місцевих виборів на півострові.

Ще у 2016 році Бальбек потрапив до санкційного «Списку особливо відзначених іноземних громадян» США. Його та інших так званих представників Криму прирівняли до терористів та наркоторгівців: їх рахунки заблоковано, а представникам США заборонили мати з ними справу.

Український півострів Росія анексувала у 2014 році. І тоді на території півострова розпочалося зовсім не мирне існування різних культур і конфесій.

В анексованому Криму почалися переслідування активістів, кримських татар, проти яких відкрили низки кримінальних справ, а їхні будинки регулярно обшукують російські силовики. Крім того, відбувається постійне переслідування української православної церкви та її вірян, а також переслідування представників організації «Свідки Єгови», яку в Росії екстремістською.

В анексованому Криму також фіксують проблеми з водопостачанням, за які окупаційна влада перекладає провину на Україну.

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Азербайджан повідомляє про 5 загиблих членів родини внаслідок обстрілів та госпіталізацію 19 цивільних. Вірменія повідомляє про загибель 16 військових та поранення понад 100 людей.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: