У зоні бойових дій на Донбасі вчора, 22 жовтня, бойовики п'ять разів порушили мирні домовленості. Серед українських військових немає ні поранених, ні загиблих.

Про це повідомили в штабі Операції об'єднаних сил.

Так, обстріл зі стрілецької зброї зафіксували поблизу Артема та Шумів. Неподалік Новолуганського бойовики застосували автоматичний станковий гранатомет.

Ще одне порушення у штабі зафіксували на Приазов'ї, біля Широкиного. Там помітили безпілотник бойовиків, українські військові подавили його засобами радіоелектронної боротьби.

З початку 23 жовтня вогневої активності бойовиків не зафіксували.

Від початку перемир'я (27 липня) і до вечора 21 жовтня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 787 порушень «тиші», зокрема 497 вибухів, 29 невизначених боєприпасів, 16 спалахів дульного полум'я, 22 освітлювальні ракети та 1 223 черги та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахують кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії розмежування багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.

Поділитись: