У зоні бойових дій на Донбасі бойовики тричі 19 серпня порушили всеосяжне перемир'я. Один обстріл зафіксували біля Луганського та два — біля Попасної.

Про це повідомили в штабі операції Об'єднаних сил.

Також за минулу добу немає бойових втрат серед українських військових. Від початку 20 серпня порушення перемир'я не зафіксували.

Нагадаємо, що 18 серпня бойовики жодного разу не порушили перемир'я.

Станом на вечір 18 серпня місія ОБСЄ в Україні зафіксувала загалом 479 порушень режиму припинення вогню в Донецькій та Луганській областях з початку перемир’я 27 липня.

Зафіксували зокрема 88 вибухів, 2 невизначені боєприпаси, що пролетіли, 6 освітлювальних ракет та 383 черги й постріли.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що через обстріли бойовиків жоден український військовий не загинув і не дістав поранення.

Поділитись: