У зоні бойових дій на Донбасі минулої доби, 19 вересня, бойовиики тричі порушили режим тиші, який діє з 27 липня 2020 року.

Як повідомили у штабі операції Об'єднаних сил, бойовики відкривали вогонь зі стрілецької зброї неподалік населеного пункту Піски Донецької області. Унаслідок обстрілу один український військовослужбовець дістав кульове наскрізне поранення в ногу. Йому надали домедичну допомогу та доправили до лікувального закладу. Стан здоров’я військовослужбовця задовільний. 

Крім того, бойовики обстрілювали зі стрілецької зброї позиції військ поблизу Павлополя. А в районі населеного пункту Водяне безпілотник бойовиків типу «МЕВІК-2» перетнув лінію розмежування. Українські військово його знешкодили. 

У штабі додали, бойовики вкотре намагалися спровокувати військових на відкриття вогню і зафіксувати цей факт, але ті не піддалися на провокації й вогонь у відповідь не відкривали.

Від початку перемир'я (27 липня) і до 18 вересня включно Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала 1 066 порушень «тиші» Загалом було 207 вибухи, 9 невизначених боєприпасів, 13 освітлювальних ракет та 837 черг та пострілів.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахують як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики регулярно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Поділитись: