Міністерство закордонних справ Болгарії жорстко розкритикувало проведення виставки в посольстві Росії, яка розповідає про «звільнення» країни Радянським Союзом у 1944 році.

Про повідомляється на сайті МЗС.

Йдеться про виставку «75 років звільнення Східної Європи він нацизму».

«Не заперечуючи внеску СРСР у розгром нацизму в Європі, ми не повинні закривати очі на той факт, що багнети радянської армії принесли народам Центральної та Східної Європи півстолітні репресії, придушення громадянської свідомості, деформований економічний розвиток і відірваність від динаміки процесів у розвинутих європейських країнах», — заявили у відомстві.

МЗС рекомендує російському посольству не вживати «сумнівного терміну звільнення», який «ставить у привілейоване положення» деякі політичні кола Болгарії і є «втручанням у внутрішні справи країни». У відомстві зазначили, що подібні питання треба залишити історикам.

У МЗС підкреслили, що СРСР оголосив війну Болгарії, коли там до влади прийшла нова демократична влада, яка розірвала зв’язки з нацистською Німеччиною і оголосила їй війну, а щодо СРСР підтвердила свій нейтралітет. Але після цього Болгарія де-факто була окупована радянською армією.

«Довгострокові наслідки для Болгарії такі ж, як і для інших країн Східної Європи, які потрапили в зону впливу Радянського Союзу — 45 років тоталітарного режиму, заснованого на більшовицько-ленінській комуністичній ідеології», — йдеться в заяві.

У Болгарії 9 вересня відзначатимуть 75-річчя звільнення від нацистської окупації. Після держперевороту в країні німецькі війська залишили Болгарію, а радянські припинили бойові дії проти болгарської армії. Проте коли армія СРСР пішла з країни в 1947 році, вона залишила в Болгарії комуністичну владу, яка протрималася до 1989 року.

Нагадаємо, 1 вересня під час заходів до 80-ї роковини початку Другої світової війни президент Польщі закликав не допустити силової зміни кордонів, як це було в Україні і Грузії.

Поділитись: