Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Друга світова війна повинна бути нагадуванням про недопустимість етнічних чисток, геноцидів та силової зміни кордонів, нагадавши про анексію частини території України та Грузії.

Про це Дуда заявив у Варшаві, де відбуваються заходи з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни, передає «Польське радіо».

Він зазначив, що сьогодні важко уявити масштаби катаклізму Другої світової, але попри це, в сучасному світі продовжуються геноциди та етнічні чистки, як це було в Руанді та колишній Югославії.

«Аж до сьогоднішнього дня ми бачимо, як кордони зміщуються, окупація, військовополонені, (відбуваються — ред.) військові провокації. Нам потрібно бути рішучими, не можна цьому потурати», — наголосив президент.

Дуда упевнений, що рішуча реакція світових лідерів на анексію Німеччиною частини Чехії та Австрії у 1938 і 1939 роках дозволила б уникнути світової війни. У цьому контексті він нагадав про анексію територій Грузії та України в 2008 та 2014 роках відповідно. 

Нагадаємо, 1 вересня глави Польщі та Німеччини вшанували 80-ту річницю початку Другої світової війни.

Поділитись: