Податкову заборгованість в Україні мають лише 4% платників єдиного податку, тобто осіб, які користуються прощеною системою оподаткування.

Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними Opendatabot.

Там зазначають, що частка податкових боржників серед «спрощенців» більш ніж втричі нижча, ніж серед компаній, що працюють за загальною системою оподаткування. Там частка податкових боржників сягає 14%.

Серед причин, чому платники єдиного податку менше боргують податковій — можливість позбутися свого статусу «спрощенця» у разі виникнення заборгованості.

«Утратити цей статус через податковий борг також легко: за наявності податкового боргу протягом двох послідовних кварталів податкова майже в автоматичному режимі анулює статус платника ЄП. А відновити його можна лише через чотири квартали. Іноді це може зруйнувати увесь бізнес», — повідомляють в Opendatabot.

Там також зазначають, що звітність платників єдиного податку частіше перевіряють податкові органи та пропонують оперативно погасити податкові борги. Також облік на спрощеній системі оподаткування набагато простіший, а обороти бізнесу — набагато менші, через що допустити помилку та «залізти» у податковий борг важче, ніж на загальній системі оподаткування.

Нагадаємо, що раніше в інтерв'ю «РБК-Україна» голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев пропонував підвищити ліміт з максимального доходу, дозволеного для спрощеної системи оподаткування. Як можливий варіант компенсації збитків держави від такого кроку Гетманцев назвав виключення надання послуг з переліку видів діяльності, дозволених для ФОП.

«Зрозуміло, що є нюанс з ухиленням від податків при виплаті зарплат через ФОП. Але якщо поєднати ці речі (підняття порогу максимального доходу для того, щоб мати право працювати на спрощеній системі оподаткування — ред.), щоб не можна було використовувати ФОП при виплаті зарплат, наприклад, прибрати послуги, залишити тільки торгівлю і виробництво, то я не бачу проблем для держави в цьому», — заявив Гетманцев.

Згодом Гетманцев уточнив, що заборона ФОПам надавати послуги — це лише один з варіантів, який обговорюється, проте цього рішення ніхто не ухвалював.

Також напередодні депутати ухвалили закони, які зобов'язують ФОПів використовувати касові апарати.

Поділитись: