Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський розповів, що шукав на посаду голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті агностика. Він хотів, щоб цю посаду обіймала людина, яка не залежить від будь-якої релігійної громади.

Про це Бородянський заявив в ефірі програми «По живому» на hromadske.

«Є такий елемент як співбесіда з кожним (кандидатом, який рекомендований за результатами конкурсу — ред.), я провів ці співбесіди. Чесно кажучи, я шукав найбільш незалежну людину, яка буде незалежною від будь-якої релігійної громади. Взагалі шукав агностика, прямо кажучи. Оскільки він повинен проводити державну зважену політику в цьому напрямку. Крім релігійної тематики, там ще й етнополітика, і мова також належить до цього агентства», — зазначив Бородянського.

Міністр додав, що знайшов таку людину. Це була Олена Богдан, яку він і рекомендував для призначення.

На уточнювальне запитання журналіста, чи розуміє він, що такий підхід є проявом дискримінації за релігійною ознакою, міністр відповів, що згоден із цим твердженням.

«Я згоден з тим, що це дискримінація, це неправильна дискримінація. Давайте так, я шукав максимально незалежну людину», — сказав він.

Нагадаємо, конкурс на посаду голови Держетнополітики проводили двічі. Перший, який оголошувати у вересні, закінчився безрезультатно. У ньому ексголову департаменту у справах релігій і національностей Андрія Юраша оцінили у 0,5 бала «за досягнення результатів». До наступного етапу — розгляду Урядом — не допустили ні Юраша, ні колишнього голову Державного комітету у справах національностей та релігій Юрія Решетнікова, який на той час був єдиним конкурентом Юраша. На другому конкурсі Юраш здобув перемогу, Юрій Решетніков став другим, а Олена Богдан — третьою.

Поділитись: