Компанія Bosch представила прототип прозорого адаптивного сонцезахисного козирка для автомобілів. Він відстежує положення очей водія і затемнює частину козирка так, щоб вона створювала тінь в області очей.

Про це повідомили у пресрелізі компанії.

Інженери Bosch розробили сонцезахисний козирок, який має захищати водія від яскравого джерела світла, але при цьому не закривати іншу частину поля зору. 

Більшу частину козирка займає рідкокристалічна панель, розділена на відносно великі шестикутні області. У звичайному стані вони напівпрозорі й дозволяють бачити об'єкти за собою, але при необхідності їх можна зробити майже повністю непрозорими.

Зазначається, що майже всі сучасні автомобілі оснащуються сонцезахисними козирками, що захищають водіїв від сонячного світла на заході або світанку, а також від яскравого світла фар зустрічних автомобілів у деяких ситуаціях.

Водночас ці козирки блокують не тільки світло від яскравого джерела, але і всю верхню частину поля зору водія, через що йому стає складніше відстежувати об'єкти перед собою. 

У компанії наголошують, що сонце спричиняє вдвічі більше автомобільних аварій, ніж будь-які інші погодні умови через тимчасову сліпоту.

Поділитись: