Життя

Боснійські серби відзначають «День державності» попри заборону суду

9 січня, 2018 13:13
Життя/Боснійські серби відзначають «День державності» попри заборону суду
Зберегти
Вигляд
Боснійські серби 9 січня відзначають «День державності» з нагоди проголошення в 1992 році незалежності так званої «Республіки Сербської» на півночі і сході Боснії та Герцеговини.

Боснійські серби 9 січня відзначають «День державності» з нагоди проголошення в 1992 році незалежності так званої «Республіки Сербської» на півночі і сході Боснії та Герцеговини. Чверть століття тому ці дії ознаменували початок боснійської війни.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Конституційним суд країни заборонив такі святкування. Підготовка до урочистостей триває, попри заперечення міжнародних та боснійських політичних лідерів, що чверть століття тому проголошення незалежності регіону ознаменувало початок боснійської війни.

Конституційний суд Боснії в листопаді 2015 року постановив, що це «свято» є дискримінаційним щодо несербського населення, оскільки збігається зі святкуванням дня православного святого Стефана, якого серби вважають своїм покровителем.

У грудні 2016 року парламент Республіки Сербської ухвалив закон, в якому назвав 9 січня світським святом, щодо процедури відзначення якого має визначатися уряд. Влада сербської частини Боснії та Герцеговини запланувала воєнізований парад з участю сотень поліцейських, пожежників, тюремних охоронців, членів сил цивільної оборони та асоціації мисливців.

Ще не ясно, чи братимуть участь у параді військові з Третього піхотного полку боснійських збройних сил, що складається з солдатів з Республіки Сербської.

Раніше повідомлялось, що Республіка Сербська може відділитись від Боснії і Герцеговини.

Пов`язані новини