Людиноподібний робот Atlas американської компанії Boston Dynamics навчився перестрибувати через перешкоди на бігу і легко забиратися на багаторівневі конструкції.

Оновлена версія робота перестрибує через перешкоди і швидко підіймається на багаторівневу платформу, при цьому не втрачає рівноваги і використовує динамічні рухи. На відміну від багатьох рухомих роботів Atlas управляє не тільки ногами, але руками та торсом, завдяки чому його рухи дуже схожі на людські.

Раніше Boston Dynamics показали як Atlas робить сальто. Перед тим компанія презентувала оновлену версію іншого робота — SpotMini, який отримав плавнішими рухи та яскраво жовті захисні панелі.

Нагадаємо, Boston Dynamics заснував у 1992 році фахівець з робототехніки Марк Райберт. До складу компанії ввійшла група інженерів MIT (Массачусетський технологічний інститут). У грудні 2013 року її придбала Google Inc., яка пізніше змінила назву на Alphabet. Улітку 2017-го компанію придбав японський концерн SoftBank. Одним із замовників Boston Dynamics була оборонно-дослідницька компанія DARPA. 

Про компанію заговорили завдяки одразу декільком розробленим нею роботам. Ще у 2005 році її інженери створили чотириногого робота BigDog — далекого пращура SpotMini, що був здатний переносити до 150 кілограмів вантажу зі швидкістю до 6,4 кілометра на годину, й долати ухил до 35 градусів.

Увагу також привернув схожий на людину Atlas. Він міг пересуватися перетятою місцевістю на двох ногах і брати «руками» вантажі. 

Поділитись: