УКРАЇНА

БПП і «Народний фронт» хочуть призначити аудитора НАБУ без співбесід

7 червня, 2017 17:05
УКРАЇНА/БПП і «Народний фронт» хочуть призначити аудитора НАБУ без співбесід
Зберегти
Вигляд
lead
Народні депутати фракцій Блок Петра Порошенка та «Народний фронт» пропонують призначити аудитора для Національного антикорупційного бюро без заслуховування кандидатів.

Народні депутати фракцій Блок Петра Порошенка та «Народний фронт» пропонують призначити аудитора для Національного антикорупційного бюро без заслуховування кандидатів.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Таку пропозицію депутати фракцій висунули під час засідання комітету по боротьбі з корупцією Верховної​ Ради.

Під час тривалих дебатів, голова комітету Єгор Соболєв відмовився виносити на голосування Верховної Ради аудиторів НАБУ без проведення співбесід.

За його словами, жоден парламент світу не затверджує призначень без заслуховування кандидатів.

Після обговорення голова комітету поставив на голосування пропозицію призначити дату для проведення співбесід. За таке рішення проголосували дев'ятеро депутатів, чого не вистачило для затвердження дати співбесід з кандидатами.

Соболєв розпочав розгляд інших питань порядку денного комітету.

«Оскільки комітет не проголосував за призначення співбесід, я переходжу до пункту 5 порядку денного. Ми вернемося до цього питання, коли більшість колег будуть готові до нормальної роботи», — заявив Єгор Соболєв, голова комітету.

Після цього народні депутати від фракцій БПП та «Народний фронт» залишили засідання комітету.

«Ключова ціль такого педалювання — це затвердити аудитора і до кінця літа звільнити Артема Ситника», — заявив Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції.

Нагадаємо, минуле засідання комітету щодо обрання аудитора НАБУ зірвали народні депутати з БПП та «Народного фронту». Вони не з'явилися на засідання комітету з питань запобігання та протидії корупції. В результаті цього комітет не мав кворуму для прийняття рішення.

Минулого засідання стало відомо, що цього разу на посаду аудитора для НАБУ подалися 9 учасників. З них 7 відповідають всім вимогам комітету. Депутати мали намір прийняти 7 резюме і запросити конкурсантів на засідання комітету 7 червня. Проте без кворуму вони цього зробити не змогли.

Серед кандидатів на посаду аудитора є американська адвокатка Марта Борщ. Її кандидатуру рекомендував «Реанімаційний пакет реформ».

«Реанімаційний пакет реформ» також рекомендував кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресана.

«Блок Петра Порошенка» рекомендував кандидатуру Найджела Брауна, якого представники парламентської коаліції вже намагалися призначити аудитором НАБУ від Верховної Ради.

«Українська Гельсінська спілка з прав людини», GRECO та ОБСЄ рекомендували професора кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка Михайла Буроменського.

Крім того, «Українська Гельсінська спілка з прав людини» та Конгрес національних громад України висунули професорку кафедри правосуддя КНУ імені Тараса Шевченка Олександру Яновську, професора міжнародного та європейського права Академії адвокатури України Сергія Гончаренка та виконавчого директора «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Аркадія Бущенка.

На конкурс також подалися прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ Євгеній Дудко і пенсіонер Валерій Небога.

Ще один кандидат Фарід Попал подав кандидатуру вже після завершення прийому документів комітетом.

Раніше Верховна Рада вже намагалася призначити аудитора для НАБУ за своєю квотою. Тоді антикорупційний комітет рекомендував парламенту підтримати кандидатуру Роберта Сторча, який проводив аудит американського ФБР.

Проте депутати парламентської коаліції всупереч регламенту намагалися висунути в аудитори НАБУ Найджела Брауна.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини