ENRU

БПП і Народний фронт зірвали розгляд питання аудитора НАБУ в антикорупційному комітеті

8c6c2a2dcb867175d
Фото: Богдан Хворостяний/Громадське

Народні депутати з БПП та «Народного фронту» проігнорували засідання комітету з питань запобігання та протидії корупції, де мали висунути кандидатуру аудитора НАБУ для голосування в Раді.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«В нас є проблема. Знову нема більшості членів комітету, зокрема від БПП і «Народного фронту, які зазвичай приходять на засідання комітету. Востаннє такі проблеми були, коли були зіткнення щодо призначення аудитора НАБУ», — заявив Єгор Соболєв, голова комітету з питань протидії корупції.

В складі комітету 24 народних депутатів, для кворуму необхідно 13. Проте засідання проігнорувала половина складу комітету.

Серед депутатів, які не прийшли на засідання Юрій Савчук з НФ, Ігор Артюшенко з БПП, Олег Барна з БПП, Юрій Буглак з БПП, Артем Ільюк з групи «Відродження», Михайло Ланьо з групи «Воля народу», Костянтин Матейченко з НФ, Іван Мельничук з БПП, Іван Мирний з «Опозиційного блоку», Андрій Невмировський з БПП, Володимир Парасюк — позафракційний, Тетяна Ричкова з БПП.

Народні депутати оголосили, що цього разу на посаду аудитора для НАБУ подалися 9 учасників. З них 7 відповідають всім вимогам комітету. Депутати мали намір прийняти 7 резюме і запросити конкурсантів на засідання комітету 7 червня. Проте без кворуму вони цього зробити не змогли.

Серед кандидатів на посаду аудитора американська адвокатка Марта Борщ. Її кандидатуру рекомендував «Реанімаційний пакет реформ».

«Реанімаційний пакет реформ» також рекомендував кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресана.

«Блок Петра Порошенка» рекомендував кандидатуру Найджела Брауна, якого представники парламентської коаліції вже намагалися призначити аудитором НАБУ від Верховної Ради.

«Українська Гельсінська спілка з прав людини», GRECO та ОБСЄ рекомендували професора кафедри міжнародного права КНУ імені Тараса Шевченка Буроменського Михайла.

Крім того, «Українська Гельсінська спілка з прав людини» та Конгрес національних громад України висунули професорку кафедри правосуддя КНУ імені Тараса Шевченка Олександру Яновську, професора міжнародного та європейського права Академії адвокатури України Сергія Гончаренка та виконавчого директора «Українська Гельсінська спілка з прав людини» Аркадія Бущенка.

На конкурс також подалися як прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами СБУ Євгеній Дудко і пенсіонер Валерій Небога.

Ще один кандидат Фарід Попал подав документи вже після завершення прийому документів комітетом.

Раніше Верховна Рада вже намагалася призначити аудитора для НАБУ за своєю квотою. Тоді антикорупційний комітет рекомендував парламенту підтримати кандидатуру Роберта Сторча, який проводив аудит американського ФБР.

Проте депутати парламентської коаліції всупереч регламенту намагалися висунути в аудитори НАБУ Найджела Брауна.

Нагадаємо, що 5 квітня комітет з питань запобігання та протидії корупції прийняв рішення про оголошення конкурсу на посаду аудитора НАБУ від парламенту.

21 березня Верховна Рада не підтримала жодного з кандидатів на посаду аудитора НАБУ і повернула це питання на доопрацювання Комітету з питань протидії та запобігання корупції.

Про власне ставлення до конфлікту навколо аудиту — у великому інтерв’ю очільника НАБУАртема Ситника, яке він дав Громадському.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram