Партії Блок Петра Порошенка, Народний Фронт та Радикальна партія запропонували своїх кандидатів на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена).

Партії Блок Петра Порошенка, Народний Фронт та Радикальна партія запропонували своїх кандидатів на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена).

Про це Громадському повідомили представники партій та самі кандидати.

У БПП на омбудсмена висуватимуть нардепа від цієї ж фракції Сергія Алєксєєва — юриста та президента громадської організації «Офіційний Фан-клуб братів Кличків», повідомив нардеп від БПП Сергій Березенко.

НФ висуває на омбудсмена екс-міністра соцполітики в уряді Юлії Тимошенко та депутатку Людмилу Денисову, повідомила сама Денисова.

Радикальна партія Ляшка висуває адвоката та бійця АТО Андрія Мамалигу, підтвердив сам Мамалига.

Нагадаємо, аби бути офіційно висунутим на голосування на посаду омбудсмена в раді, кандидат має зібрати 113 підписів парламентарів .

Раніше правозахисники наполягали, аби конкурс на посаду омбудсмена був відкритим і щоб його проводили представники правозахисних організацій, а не депутати.

Головним аргументом правозахисники називали те, що посада омбудсмена має бути «рівновіддалена від політики і різних політичних сил».

Чинна Уповноважена Верховної Ради з прав людини — Валерія Лутковська — закінчила свої повноваження 27 квітня після 5-ти річного терміну на посаді.

Вона була запропонована разом із головою Правління Української Гельсінської спілки з прав людини директором Харківської правозахисної групи Євгеном Захаровим, членом правління Української Гельсінської спілки Володимиром Яворським, правозахисницею, письменницею та адвокаткою Ларисою Денисенко.

Але жоден з запропонованих громадськістю кандидатів поки що не є кандидатом від парламентарів.

Попередньо в Раді називали датою голосування за омбудсмена 6 червня. Однак нардеп від БПП Сергій Березенко повідомив Громадському, що він сумнівається, що це станеться так швидко.

Раніше Лутковська повідомила Громадському, що 3 кандидатів на посаду омбудсмена Раді запропонували без залучення громадськості.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile