Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп домовилися почати переговори щодо Зони вільної торгівлі відразу після виходу Сполученого Королівства із Європейського Союзу.

Про це повідомляє The Independent, посилаючись на офіс британського прем’єра.

«Лідери держав висловили прихильність амбітній угоді про вільну торгівлю і початку переговорів якнайшвидше після виходу Британії з ЄС», — йдеться в повідомленні.

Своєю чергою, Трамп наголосив, що вони працюють над важливою торговою угодою.

Також сторони обговорили напруженість у відносинах з Іраном.

23 липня Джонсон виграв внутрішньопартійні вибори у глава МЗС Джеремі Ганта і став 77-м прем'єром Сполученого Королівства.

На наступний день, 24 липня, Королева Єлизавета II традиційно призначила лідера Консервативної партії Великої Британії Бориса Джонсона главою британського уряду.

25 липня Джонсон оголосив список нових міністрів в уряді.

Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

Британія визначилась із новим лідером Консервативної партії та водночас прем’єр-міністром. Ім’я наступника Терези Мей, яка сьогодні залишає посаду, Бориса Джонсона, офіційно оголосили по обіді 23 липня. І таке рішення нікого не здивувало. Джонсон обійшов свого основного конкурента, чинного міністра закордонних справ Джеремі Ганта. Йому пророкували перемогу від початку прем’єрських перегонів, на підтримку кандидатури Джонсона виступав навіть американський президент Дональд Трамп. Хто такий Борис Джонсон і чого чекати від нього Великій Британії? Читайте у матеріалі Громадського.

Поділитись: