Безпілотний літальний апарат на сонячних батареях PHASA-35 під час випробування в місті Вумера, що на півдні Австралії
Фото:

BAE Systems Air/Twitter

35-метровий безпілотний літак на сонячних батареях PHASA-35 здійснив перший успішний випробувальний політ. Розробники заявляють, що він може триматися в повітрі протягом року.

Про успішні випробування в місті Вумера, що на півдні Австралії, повідомила в понеділок, 17 лютого, британська компанія-розробник літака BAE Systems.

PHASA-35 (скорочення від Persistent High Altitude Solar Aircraft — літак на сонячній енергії, що постійно тримається на великій висоті) в BAE Systems розробили менш ніж за два роки. Проєкт фінансували, зокрема, Лабораторія оборонної науки й техніки Великої Британії та Група з питань оборонної науки й техніки Австралії.

Удень апарат заряджається від сонця, а вночі працює на вбудованих батареях — таким чином він може працювати в стратосфері без додаткової підзарядки протягом року, заявляють розробники.

BAE Systems зазначає, що PHASA-35 може використовуватися для розбудови мережі 5G, а також, приміром, збору інформації про зони стихійних лих чи прикордонні райони — це потенційно може коштувати набагато менше, ніж супутниковий зв’язок.

Зазначається, що до кінця 2020-го BAE Systems проведе ще кілька випробувань PHASA-35, після чого безпілотний літак зможе протягом року вийти на ринок.

Поділитись: