На марсохід «Марс-2020» встановили безпілотний апарат Mars Helicopter
Фото:

NASA

На марсохід «Марс-2020» встановили безпілотний апарат Mars Helicopter. Якщо все піде за планом, то цей дрон може стати першим літальним апаратом, який працюватиме в атмосфері Марсу.

Про це повідомили на сайті NASA.

Вага безпілотника становить 1,8 кілограма, він оснащений акумуляторами, які підзаряджаються від сонячних панелей, кольоровою камерою і системами навігації й передачі даних.

Основне завдання Mars Helicopter полягає у перевірці здатності безпілотників для досліджень важкодоступних місць на Марсі. 

Очікується, що після прибуття на Марс дрон здійснить пробний 30-секундний підйом на три метри, а потім виконає 5 польотів на більші відстані, тривалістю 90 секунд. Під час останніх апарат підійметься на висоту до декількох сотень метрів.

Mars Helicopter пройшов комплексні випробування та виконав два тестові польоти в умовах, що імітують марсіанську атмосферу. 

Запуск місії «Марс-2020» повинен відбутися 17 липня 2020 року за допомогою ракети Atlas 5. Посадка на Марсі очікується 18 лютого 2021 року. Безпілотник почне досліджувати після того, як марсохід відшукає зручний майданчик і залишить там апарат.

Поділитись: