Британські вчені заявили про новий варіант коронавірусу, який має «тривожний набір мутацій»
У Великій Британії виявили новий варіант коронавірусу B1525, який володіє «потенційно тривожним набором мутацій». Антитілам важче з ним боротися.
Про таке заявили вчені з Единбурзького університету, пише The Guardian.
Вони відзначають, що перші випадки зараження цим варіантом зафіксували в грудні у Сполученому Королівстві (наразі відомо щонайменше про 32 випадки інфікування) та Нігерії. Усього ж його виявляли вже в 10 країнах, зокрема в Данії, Франції, США, Йорданії, Канаді та Австралії.
Дослідники пояснюють, що серед потенційно небезпечних мутацій є та, яка робить штам більш стійким до антитіл. Ця мутація також є в «бразильському» та «південноафриканському» варіантах.
Учені з Кембридзького університету раніше заявляли, що за її наявності організму треба в 10 разів більше антитіл, якщо порівняти з вихідною формою патогену.
Водночас наявність цієї мутації одразу в декількох штамах дає лікарям і певну надію.
«Схоже, це ключова зміна, що дозволяє коронавірусу ухилятися від імунних клітин. А це означає, що цю мутацію можна підлаштувати до вже наявних вакцин», — відзначив професор Джонатан Стойє з Біомедичного інституту Френсіса Кріка в Лондоні.
Зараз науковцям ще потрібно проаналізувати швидкість поширення B1525.
Які мутації нині виділяють?
Здебільшого розробники вакцин перевіряють дієвість своїх препаратів щодо двох нових штамів коронавірусу: «британського» та «південноафриканського». Останній виявили наприкінці 2020 року дослідники в ПАР. Новий різновид коронавірусу став головною причиною другої хвилі COVID-19 у країні — на початку січня 2021-го кількість нових випадків інфекції в ПАР перевищила 21 тисячу щодня.
До того новий різновид коронавірусу зафіксували у Великій Британії. Через «британську» мутацію вірусу в країні знову ввели жорсткий карантин і частково обмежили міжнародне сполучення.
Попередні результати досліджень показали, що обидва штами вірусу більш заразні, ніж інші. Попри це, науковці наразі не можуть сказати, чи впливають ці мутації на рівень смертності серед заражених.
- Поділитися: