Британський Монетний двір почне видобувати золото та інші дорогоцінні метали зі старих телефонів і комп’ютерів
Королівський монетний двір планує представити у Великій Британії першу у світі технологію з переробки золота та інших дорогоцінних металів з електронних відходів.
Про це пише BBC.
Виконавча директорка Монетного двору Енн Джессопп заявила, що ця технологія допоможе «реально впливати на розв’язання однієї з найбільших екологічних проблем світу».
Королівський монетний двір уже підписав угоду з канадським стартапом Excir, який і розробив технологію. Вона дозволить видобувати понад 99% золота із плат старих пристроїв.
Розробники розповідають, що робитимуть це за допомогою хімічних процесів. Планується, що дорогоцінні метали будуть вилучати за кімнатної температури на території країни, замість того, щоб їх вивозили з Великої Британії для перероблювання за високих температур на плавильних заводах.
Первісне використання цієї технології на Королівському монетному дворі вже дозволило отримати золото чистої проби — 999,9. Добувати зможуть також паладій, срібло і мідь.
Шон Міллард, директор із розвитку Королівського монетного двору, вважає, що технологія стане революцією.
«Вона пропонує величезний потенціал для Королівського монетного двору й економіки замкнутого циклу, допомагаючи повторно використовувати дорогоцінні ресурси нашої планети та створювати», — зазначає Міллард.
Багато сміття
Нещодавно дослідники заявили, що людство тільки протягом 2021 року викине електронних відходів вагою у цілу Велику китайську стіну. А це 57,4 мільйона тонн подібного сміття. Велика китайська стіна важить менше, а це найважчий штучний об'єкт на планеті.
Дослідники наголошують, що життєвий цикл електроніки коротшає. Пристрої швидко потрапляють на звалища, бо живуть недовго і не завжди піддаються ремонту. Водночас зростає обсяг продажів електроніки — на 3% щорічно.
Такі відходи рідко переробляються і зазвичай спалюються або відправляються на звалища.
За прогнозами, якщо нічого не робити, до 2030 року маса щорічних електронних відходів буде дорівнювати 74 мільйонам тонн.
Чому це важливо?
Електронне сміття загрожує здоров'ю людей, особливо дітей. У викинутих комп'ютерах, смартфонах, телевізорах, холодильниках та інших пристроях і побутової техніки містяться тонни металів і пластмас.
Свинець і ртуть із батарейок і моніторів можуть привести до порушень розвитку нервової системи і до психічних розладів у дітей, а також негативно позначитися на здоров'ї плоду в утробі. А вплив хрому і марганцю, наприклад, може спровокувати кашель і астму.
Щоб розв'язати проблему, потрібно продовжити життєвий цикл пристроїв, спростити їхній ремонт і налагодити перероблення невикористовуваних товарів.
- Поділитися: